news

Ekrany 3D Sharpa niewymagające okularów montowane w Japonii w smartfonach z Androidem

Z Japonii docierają do nas bardzo ciekawe informacje na temat nowych telefonów. Najpierw wiadomość o niebywałych wnętrznościach telefonu Sharpa, teraz o wykorzystaniu jego trójwymiarowych wyświetlaczy w dwóch smartfonach z Androidem.

Telefony Galapagos 003SH oraz 005SH będą dostępne w ofercie operatora sieci komórkowych Softbank. Oba będą posiadać ekrany o przekątnej 3,8-cala i rozdzielczości WVGA. Pierwszy z nich został wyposażony w aparat o rozdzielczości 9,6MPx, drugi w 8MPx i wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Sharp wraz z Softbankiem nie podały czy ich dwa nowe aparaty będą w stanie robić „trójwymiarowe” zdjęcia. Wiemy jednak, że firmy te nawiązały współpracę z Capcomem. Twórca serii mordobić Street Fighter ma dostarczyć dla smartfonów takie tytuły jak: Mega Man, Ghosts ‚n Goblins: Gold Knights oraz Resident Evil: Degeneration – wszystkie w 3D.

Ciekawe czy oraz kiedy dotrą one (a przynajmniej zastosowana w nich technologia) do Polski. Cieszy fakt, że nie tylko Nintendo wykorzystuje „bezokularowe” wyświetlacze 3D w swoich gadżetach. [Softbank, Akihabara News3D-Display-Info, AndroidCommunity]

podobne treści

 • Dominik Trzaskacz

  tylko po co im tyle megapikseli w aparatach…?

 • Michał Szabłowski

  @Dominik: prawda?

 • Q

  żeby jeden dzieciak wyśmiał 5mpx nokie kolegi mając 9mpx proste ;D

 • mrHouse

  „Ciekawe czy oraz kiedy dotrą one (a przynajmniej zastosowana w nich technologia) do Polski. Cieszy fakt, że nie tylko Nintendo wykorzystuje „bezokularowe” wyświetlacze 3D w swoich gadżetach.”
  Przecież wyświetlacz 3d do nintendo 3ds będzie produkować właśnie sharp