newstablety

Ekran w iPadzie 3 największym wyzwaniem dla Apple

Według najnowszych informacji, gdyby nie ekran w iPadzie 3, to zobaczylibyśmy go na rynku jesienią. Lecz nowy wyświetlacz o rozdzielczości 2048×1536 pikseli jest niesamowicie ciężki do wyprodukowania i to jest najbardziej prawdopodobny winowajca całego zamieszania.

Parę źródeł schładza entuzjazm fanboyów. Jesienna premiera iPada 3 to mało realistyczny scenariusz. To wszystko przez wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Główni dostawcy ekranów dla iPada – LG i Samsung nie potrafią wyprodukować jeszcze dużej ilości takich cacek, a alternatywa – Sharp, jest droższa. Wysoka rozdzielczość ekranu to także gęściej upakowane piksele. Takie rozwiązanie wymusza zastosowanie nowego, silniejszego podświetlenia wyświetlacza. To jest kolejny problem, z którym Apple musi się uporać.

Z obecnie posiadanymi zasobami, Apple byłby w stanie wyprodukować jedynie 8 milionów egzemplarzy iPada 3 do końca tego roku. „Dwójka” rozeszła się w ilości prawie 10 milionów wiosną po premierze. A nie zapominajmy o Gwiazdce. To byłaby masakra.

Apple nie chce rozczarować swoich klientów małą ilością tabletów na starcie i właśnie dlatego premiera będzie miała miejsce raczej wiosną, w regularnym dla iPada przedziale czasowym. [Electronista, DigiTimes]

podobne treści

 • antek104

  I 2 godziny na baterii. :)

 • Roman

  Jak androidy 1000 GHz, 200 rdzeni.

 • Roman

  Dodaj komentarz

 • wfk1024

  jakby apple przeszło na samsungowe super amoledy + (te ktore są w SGS II) to byłby wielki szok, ale pozytywny. Moim zdaniem amoledy to najlepsze ekrany na rynku. najnowsza generacja tychże ekranów ma 12 subpikseli (4 niebieski, 4czerwone i 4 zielone) a nie jak poprzednie amoledy 8. Teraz te ekrany są prawie idealne. Znacznie lepsze do High-endowych produktów apple niz LCD.

 • merida03

  Taa ciekawe jak przesturowany amoled z cukierkowatywmi kolorami ma byc lepszy od IPS LCD w produktach Apple. Po prostu bajeranctwo vs profesjonalizm.

 • heh

  apple nie puści czegoś co by miało krótszą żywotność baterii niż poprzednik.

 • raider000101

  Siedzę przed ekranami LCD kilka ładnych latek, amoled niszczy wszystkie ekrany LCD pod każdym względem nie ma żadnego porównania panie merida03, odcień czarny to czarny, kolorów trylion razy więcej (dlatego widać soczystość tam gdzie trzeba) i plamka milsza dla wzroku. A nie jakieś ciekłe kryształki po dziś dzień nieudolnie pdświetlane ledami żarókami i…

 • merida03

  To ciekawe panie raider czemu profesjonlane monitory dla grafikow EIZO robi sie z matryca IPS a nie AMOLED. Robiac zdjecie np. Samsungiem Galaxy S 1/2 otrzymujemy przeklamany obraz wyswietlany na tym ekraniku. Sa na nim lepsze kolory niz w rzeczywistosci…. bajera dla dzieciaków. Tylko kontrast jest godzien podziwu.

 • asd

  merida, ty chyba nie wiesz jednak o czym piszesz
  zerknij ile kosztuje profesjonalny monitor (całkiem przecież sporo kasy) i zobacz na jego rozmiary,
  a teraz poszukaj wyświetlacza oled o podobnych rozmiarach i porównaj ceny…
  np Sony BVME170 (tylko 17″ – 17 000 $)
  chyba niezbyt wielu grafików jeszcze na takie cudo stać…
  poza tym sama technologia lcd ma takie ograniczenia co do jakości prezentacji kolorów, że oledy pobiją je na głowę pod każdym względem
  jasne jest że na razie nikt nie zawraca sobie tym głowy bo oledy to głównie telefony, a tam chyba jakość odzwierciedlenia kolorów nie jest najważniejszym kryterium, prawda?