newssmartfonyWiadomość główna

Ekran startowy Windowsa Phone 8 rządzi!

Czy nowy ekran startowy Windowsa Phone 8 jest najlepszym jaki kiedykolwiek stworzono? Zdaniem jego twórców i wielu komentatorów – bardzo możliwe.

Jak oznajmił wczoraj odpowiadający za rozwój WP8 Joe Belfiore, będzie to coś co użytkownicy OS-u polubią w nim najbardziej. Nowy ekran startowy Windows Phone 8 jest w podobnym stopniu dostosowywalny do indywidualnych potrzeb co desktopowe i tabletowe wersje Windowsa 8. Pozwala na przesuwanie kafelków w absolutnie dowolne miejsce i umożliwia swobodne modyfikowanie ich domyślnych rozmiarów (w jakimś stopniu, bo będą trzy dostępne opcje ich wielkości – średnia, czyli kwadracik odpowiadający rozmiarem tym, które możemy uświadczyć w Windows Phone 7; mała, czyli pole stanowiące jedną czwartą „średniego”; a także duża, nadająca „pudełku” rozmiar dwóch podstawowych kwadratów).

Co więcej – będzie można w dużym stopniu wpływać na ukazywaną przez nie zawartość. Poza zwyczajnymi kwadracikami aplikacji, system umożliwi tworzenie kafelków wyświetlających w czasie rzeczywistym informacje dotyczące np. wybranych kontaktów lub grup (maile, Facebook, nowe zdjęcia itp.)

Nowy ekran nie nakłada też żadnych ograniczeń w liczbie ikon, które mogą znaleźć się na jego powierzchni. Oznacza to, że zmniejszając rozmiar kwadracików będzie można stworzyć układ np. na wzór tego, którym dysponuje iPhone. Ale nie trzeba. Kombinacji jest bowiem naprawdę sporo. Wszystko to przy zachowaniu pełnej kompatybilności z Windows Phone 7 (nie trzeba będzie pobierać na nowo specjalnie dostosowanych do WP8 aplikacji) b A, no i jeszcze jedno – kolory kafelków też będzie można zmieniać. Wybór to zawsze dobra rzecz.

Poniżej filmik prezentujący możliwości nowego ekranu startowego Windows Phone’ów.

 

 

podobne treści