gadżetywynalazki

Ekran owinięty wokół nadgarstka

Brytyjska firma FlexEnable, specjalizująca się w projektowaniu urządzeń z zakrzywionymi ekranami, pokazała podczas tegorocznych targów MWC ekran, który można owinąć wokół nadgarstka.

FlexEnable nie produkuje własnych urządzeń, ale od dłuższego czasu pracuje nad prototypowymi zastosowaniami zakrzywionych ekranów. Teraz firma postanowiła pochwalić się urządzeniem, którego ekran właściwie owija się wokół nadgarstka. Jak donosi serwis The Verge, firma jest w trakcie rozmów z niewymienianymi z nazwy partnerami sprzętowymi, którzy mogliby pomóc wprowadzić tego typu urządzenia na rynek. I to już w ciągu najbliższych osiemnastu miesięcy.

Zaprezentowany przez FlexEnable prototyp wyposażony jest ekran o przekątnej 4,7 cala, który wykonany został w technologii OLCD. Brytyjska firma twierdzi, że w tej technologii można osiągnąć taką samą rozdzielczość oraz pobór mocy, co w zwykłych ekranach LCD, z tą różnicą, że takie ekrany można wyginać. W tym wypadku wygięty został on dość mocno i osadzony w metalowej obudowie, która tworzy rodzaj bransolety. Na razie ekran ten wyświetla tylko atrapę treści, ale FlexEnable ma nadzieję, że dzięki współpracy z wspomnianymi wyżej partnerami, uda się zamienić ich projekt w użyteczne urządzenie.

podobne treści