newsportale społecznościowe

Edward Snowden znalazł pracę w jednej z rosyjskich firm internetowych

Jakoś nie słyszeliśmy ostatnio o Snowdenie. Oczywiście, dokumenty, które wyniósł z NSA przysparzają ostatnio wielu problemów wielu politykom, ale sam Snowden zapadł się pod rosyjską ziemię, a informacji o nim udziela jedynie jego prawnik. Ostatnio poinformował on o tym, że jego klient znalazł nową pracę.

Według Anatolija Kucherena, Snowden znalazł pracę w jednej z „ważniejszych” rosyjskich firm internetowych. Będzie się tam zajmował „wsparciem technicznym”, a pracę zaczyna od jutra. Powołując się na względy bezpieczeństwa, Kucherena odmówił podania nazwy nowego pracodawcy Snowdena, ani szczegółów dotyczących jego nowego zajęcia. Można się jednak spodziewać, że wspomniane przez niego „wsparcie techniczne” nie będzie polegało na odbierania telefonów niezadowolonych klientów.

Ponieważ dużych firm internetowych jest w Rosji tylko kilka, można przypuszczać, że Snowden będzie pracował dla Vkontakte. Zarówno Yandex, jak i Mail.ru, kategorycznie zaprzeczyły, jakoby zatrudniły byłego analityka NSA. Tymczasem rzecznik rosyjskiego odpowiednika Facebooka, Gieorgij Lobushkin, stwierdził, że nie może skomentować tej sprawy, ale nie wyklucza, że jego firma zatrudniła Snowdena.

Pewności mieć więc nie można, ale wygląda na to, że w życiu Snowdena ostatecznie nie zmieniło się dużo. Wiadomo, przeprowadzka w pośpiechu, nerwy, chwilowe zainteresowanie mediów, ale praca właściwie nadal ta sama – podczas gdy Facebook i inne amerykańskie firmy technologiczne biorą udział w programie PRISM, Vkontakte oskarżane jest o inwigilowanie swoich użytkowników dla rosyjskiego FSB.

podobne treści