film

Eddie Redmayne oficjalnie w Fantastycznych zwierzętach J.K. Rowling

Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, jakoby zdobywca Oscara za swoją rolę w Teorii wszystkiego miał wystąpić w nadchodzących w przyszłym roku Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźćEddie Redmayne zagra główną rolę w adaptacji twórczości J.K. Rowling. Taką informację wystosowało minionej nocy  Warner Bros. Pictures używając do tego celu Grega Silvermana, prezesa rozwoju i produkcji międzynarodowej studia:

Eddiego Redmayne’a określa się mianem jednego z najbardziej utalentowanych i jednocześnie uznanych aktorów w swoim fachu. Jesteśmy podekscytowani, mogąc powitać go w niesamowitym świecie czarodziejów J.K. Rowling i wiemy, że zapewni nam niesamowitą przygodę jako Newt Scamander, główną postać Niesamowitych zwierząt i jak je znaleźć.

Zdobywca najważniejszej statuetki filmowej ostatnio wystąpił w zdeptanym przez krytyków przedsięwzięciu sci-fi rodzeństwa WachowskichJupiter: Intronizacja. Wcześniej odebrał nagrodę za rolę Stephena Hawkinga, a w 2012 roku pojawił się u boku największych gwiazd kina w Les miserables: Nędznicy.

Oczywiście nie zobaczymy w Fantastycznych zwierzętach samego Harry’ego Pottera. Filmy zostaną stworzone na podstawie księgi, która w tej serii występowała. Głównym bohaterem – rola, na temat której rozmawia Redmayne – nowej produkcji Warner Bros. będzie magizoolog Newton „Newt” Scamander, poszukiwacz magicznych zwierząt i zarazem autor fikcyjnej publikacji na temat tej dziedziny magicznych nauk, która jest obowiązkową pozycją dla pierwszorocznych studentów. Książka ta wydana została przez Scamandera w 1927 roku i jest wykorzystywana (także przez Harry’ego) do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami. Film będzie podążał śladami autora i towarzyszył mu podczas przygód, które ostatecznie doprowadziły do napisania jego książki.

Z oficjalnych informacji wiadomo tylko tyle, że Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będą scenariuszowym debiutem J.K. Rowling, autorki książek o Harrym Potterze, która opracuje skrypt do trylogii. Nie podano jeszcze żadnych szczegółów odnośnie tego, kiedy produkcja miałaby się rozpocząć. Premiera reżyserowanego przez Davida Yatesa (cztery ostatnie częściHarry’ego Pottera) filmu zapowiedziana została na 18 listopada 2016 roku.

Źródło: informacje prasowe Warner Bros. Pictures

podobne treści