news

EcoModo – Nowości z serwisu TreeHugger

W tym tygodniu w serwisie TreeHugger: dlaczego Kindle jest lepszy niż iPad, kolejne ułatwienia Google dla programistów, fajne aplikacje na iPhone’a oraz odpowiedź na pytanie, czy telefony 3G są bezpieczniejsze niż starsze modele bez 3G.

Telefony 3G emitują mniej promieniowania
John Laumer przeprowadził mały eksperyment z którego wynika, że trudniej usmażyć sobie mózg nowym Palmem Pre niż starym LG Rumor. Przeczytajcie o przeprowadzonym przez niego doświadczeniu i wnioskach, do jakich doszedł.

Greenpeace przypomina Samsungowi o wcześniejszych obietnicach
Greenpeace wypomina Samsungowi złamanie obietnicy usunięcia toksycznych materiałów z ich produktów. Aktywiści rozwiesili gigantyczne naklejki na brukselskiej siedzibie firmy.

Nowy materiał lutowniczy uwolni elektronikę od ołowiu
Naukowcy z Yale opracowali nowy materiał lutowniczy, który pozwoli na całkowite wyeliminowanie ołowiu z procesu lutowania dzięki stosowaniu magnesów zamiast ciepła podczas procesu łączenia materiałów.

TreeHugger ma własną aplikację na iPhone
Teraz najnowsze doniesienia i radio z serwisu TreeHugger są dostępne poprzez darmową aplikację na iPhone. Całkowicie za darmo!

10 powodów, dla których Kindle jest równie dobry jak iPad
Posiadacze Kindle wcale nie muszą myśleć o wymianie swoich cacek na iPad. Kindle może być równie funkcjonalny, a przy tym zużywa mniej energii.

Czas, by programiści zajęli się energią – Google publikuje dokumentację dla PowerMeter
Opublikowanie ułatwiające dokumentację pozwoli wszystkim programistom na tworzenie narzędzi komunikujących się z systemem PowerMeter. Znacznie ułatwi to stworzenie systemów monitorujących zużycie energii w domach i tym samym obniży koszty instalacji.

Wodoodporny materiał zainspirowany przez… pająki
Naśladując włosy na ciele pająka, naukowcy z Uniwersytetu Florydy opracowali płaski, wodoodporny i samooczyszczający się materiał, który można wykorzystać do wszystkiego – od opakowań, przez okna, aż po baterie słonecznych.

Aplikacja na iPhone o architekturze biomimetycznej
Dennis Dollen jest autorem komiksów. Jego ostatnia praca opowiada o rozwoju idei architektonicznych łączących biologię z technologią. Większość jego komiksów jest dostępna w wersji PDF, a trzeci odcinek BioDesign jest dostępny jako aplikacja na iPhone.

iPhone dowie się wszystkiego o twoim ogrodzie
Dzięki zasilanym przez słońce tyczkom, twój iPhone dostanie wszelkie informacje na temat twojego ogrodu: od zawartości substancji odżywczych w glebie po nasłonecznienie i jego wpływ na twoje rośliny.

Kolumna EcoModo pojawia sie na Gizmodo co wtorek.

podobne treści