aplikacjetablety

Ebook sprawdzi jak bardzo student zaangażowany jest w lekturę

Zaczynam doceniać fakt, że książki mogę już czytać tylko dla przyjemności. Gdybym był uczniem lub studentem, narzędzie CourseSmart Analytics napawałoby mnie przerażeniem.

EBooki mają wiele zalet. Wszystkie mieszczą się w jednym urządzeniu, zazwyczaj są (lub powinny być) też tańsze niż wydania papierowe. Ale tradycyjna książka nie zrobi jednej rzeczy – nie doniesie wykładowcy o naszych postępach i zaangażowaniu w lekturę.

A CourseSmart Analytics, narzędzie przygotowane przez CourseSmart, dużego wydawcę eBooków, stworzone zostało właśnie w tym celu. Narzędzie ma za zadanie monitorować ilość stron przeczytaną przez studentów, czas jaki im to zajęło oraz ilość notatek jaką w tym czasie wykonali. Na podstawie tych danych narzędzie ma ocenić, uwaga, zaangażowanie studenta. Wszystkie te dane mają być dostępne dla wykładowców, którzy zadali daną lekturę. Wszystko po to, by dotrzeć do studentów, którzy wykazują najmniejsze zaangażowanie i zmotywować ich do nauki.

Narzędzie testowane będzie na trzech amerykańskich uniwersytetach, powszechnie dostępne ma być od przyszłego roku. Na szczęście autorzy narzędzia wiedzą, że permanentna inwigilacja podczas czytania może być kontrowersyjna, dlatego przewidziano możliwość wyłączenia przesyłania informacji.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórym może to przypominać Wielkiego Brata,” mówi Sean Devine, CEO CourseSmart.

[The Chronicle Of Higher Education via PopSci]

podobne treści