grynews

EA: Fifa 2014 World Cup nie dla posiadaczy konsol Xbox One i PlayStation 4

Nie najlepsze wiadomości z obozu EA. Amerykańska firma poinformowała dziś, że gra FIFA 2014 World Cup Brazil nie trafi na konsole nowej generacji Microsoftu i Sony.

Swego rodzaju tradycją stało się, iż przed każdymi, odbywającymi się co cztery lata mistrzostwami świata w piłce nożnej, EA wypuszcza na rynek specjalną, nieznacznie zmodyfikowaną wersję swej flagowej FIFY dedykowaną tej jakże hucznej, futbolowej imprezie. Nie inaczej będzie także i w tym roku, jednak zgodnie z najświeższym oświadczeniem firmy gra nie będzie dostępna do nabycia w wersjach przeznaczonych dla konsol Xbox One i Play Station 4. Tak decyzję EA skomentował jeden z producentów FIFY, Mat Prior.

Na naszą decyzję wpłynęło bardzo wiele czynników, jednak przede wszystkim naszym celem było i jest stworzenie jak najlepszej gry, która trafi do możliwie największej ilości ludzi. Wierzymy, że skoncentrowanie się na Xboksie 360 i PlayStation pomoże nam w osiągnięciu tych celów. Poprosiliśmy nasz zespół o stworzenie tak dobrej gry na starsze konsole, jak tylko będzie to możliwe, i tym właśnie się on zajmuje.

Gra FIFA World Cup Brazil 2014 trafi do sklepów już w kwietniu tego roku i będzie możliwa do nabycia za około 60 dolarów. Miejmy nadzieję, że okaże się nieco lepsza jakościowo od paru swoich poprzedniczek, tak by posiadacze nowych konsol faktycznie mieli czego żałować ;).

Źródło: Engadget.com

podobne treści