grynews

EA Access również dla graczy PC?

W ubiegłym roku EA zapowiedziało usługę o nazwie EA Access, która pozwalała abonentom na granie w tytuły tego wydawcy po zapłaceniu miesięcznego abonamentu. Pomysł został dość pozytywnie przyjęty i chyba dlatego firma przygotowuje się na rozszerzenie swojej oferty również dla graczy PC.

W ramach usługi EA Access użytkownicy konsol Xbox One mają już teraz nielimitowany dostęp do wielu gier wydanych przez Electronic Arts. Wystarczy, że wykupią abonament, którego cena waha się od 15 złotych za dostęp miesięczny, do 80 złotych za cały rok. Firma chciałaby jednak najwyraźniej rozszerzyć program również na graczy PC, dlatego na jej zlecenie amerykańska firma marketingowa Chadwick Martin Bailey prowadzi badania potencjalnego rynku.

Co ciekawe, z przygotowanej przez nich ankiety dla graczy wynika, że w tym przypadku Electronic Arts może nie ograniczyć się jedynie do własnych gier, ale rozważ też zaoferowanie graczom dostępu do produkcji Bethesdy (The Elder Scrolls, Fallout), Ubisoftu (Assassin’s Creed), Activision (Call fo Duty) czy Take 2 (GTA). Dodatkowo firma pyta, czy gracze byliby zainteresowani również dostępem do DLC oraz produkcjami niezależnych twórców.

W zależności od opcji w danym pakiecie, oraz tego jak dużo czasu upłynęło od premiery największych hitów, ceny dla graczy PC mogłyby się kształtować od 5 do 15 dolarów za miesiąc. Pytania w ankiecie nie są oczywiście jeszcze planami EA, ale dają pewien wgląd w to, jakie możliwości rozważa firma. W przypadku startu usługi pytania sugerują, że mogłaby ona trafić do graczy w ciągu najbliższego roku.

podobne treści