grynewssprzęt

E3: Microsoft prezentuje Xboxa One X

Rozpoczęły się targi E3, jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży gier komputerowych. Jak co roku, producenci będą starali się zachwycić zapowiedziami i premierami, ale jedną z najważniejszych premier mamy już za sobą – Microsoft zaprezentował oficjalnie urządzenie, które ukrywało się do tej pory pod nazwą Project Scorpio.

Podrasowana wersja Xboxa One, która będzie mogła konkurować z PlayStation 4 Pro, została ochrzczona przez Microsoft mianem Xbox One X. Urządzenie zostało wyposażone w ośmiordzeniowy układ Jaguar taktowany częstotliwością 2,3 GHz z 4 MB pamięci L2, wsparty przez 12 GB pamięci operacyjnej GDDR5, z czego 9 GB ma być oddane do dyspozycji gier. Całość będzie smuklejsza od swojego poprzednika, a konfigurację dopełnia dysk o pojemności 1 TB. Microsoft zachwala nową konsolę twierdząc, że ze swoimi 6 teraflopsami Xbox One X jest najpotężniejszą konsolą na świecie.

Czy to wystarczy do tego, by przyciągnąć graczy do nowej konsoli? Możliwe, choć wypadałoby też mieć tytuły, które pozwolą wykorzystać te możliwości. Jeśli chodzi o te kwestię, można mieć mieszane uczucia. Podczas konferencji zaprezentowano tytuły, które wyjdą właśnie z myślą o Xboxie One X – będą to Forza Motorsport 7 przystosowana do natywnej rozdzielczości 4K, Gears of War 4, Crackdown 3 czy Sea of Thieves. Czy to wystarczy do tego, by do nowej odsłony Xboxa przekonać graczy?

W zestawie, który kosztować będzie 500 dolarów, wraz z Xboxem One X, znajdzie się kontroler oraz przewód HDMI. W sklepach pojawi się on 7 listopada.

 

podobne treści