newsprogramyWiadomość główna

Dziś premiera Windows 10

Nadszedł w końcu dzień premiery Windowsa 10. Zainteresowani mogą skorzystać nie tylko z bezpłatnej aktualizacji, ale też z obrazów ISO udostępnionych przez Microsoft na swoich stronach.

Nową odsłonę systemu operacyjnego Microsoftu mogą pobrać użytkownicy ze 190 państw świata. Osoby, które posiadają starsze wersje systemu, a dokładnie systemy Windows 7 oraz Windows 8.1 mogą otrzymać pobrać Windows 10 za darmo. Wystarczy, że w ciągu roku dokonają aktualizacji. Po tym czasie za przejście na Windows 10 będzie kosztowało 119 dolarów za wersję Home oraz 199 za wariant PRO.

Z premierą Windowsa 10 wielkie nadzieje wiąże CEO Microsoftu Satya Nadella. Nowy system operacyjny ma pomóc wyjść jego koncernowi na prostą po problemach spowodowanych nietrafionymi inwestycjami.

„Uruchomienie Windows 10 wyznacza nową erę dla komputerów osobistych. To krok milowy dla naszej firmy i szczerze mówiąc także branży,” stwierdził w wywiadzie dla BBC Nadella.

Jeśli użytkownik nie chce czekać na możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windowsa 10, może pobrać obraz systemu ze stron Microsoftu. Redmond przygotowało do tego celu specjalne narzędzie o nazwie Windows 10 Media Creation Tool. Dzięki niemu możemy dokonać aktualizacji już istniejącego systemu, pobrać obraz ISO i automatycznie nagrać go na płytę DVD lub nośnik USB albo po prostu zapisać go na dysku twardym naszego komputera. System można zainstalować obok aktualnie używanego, na maszynie wirtualnej lub dysku VHD bez utraty aktualnych danych. Choć może się okazać, że z powodu zainteresowania, jakim już teraz cieszy się Windows 10, na możliwość korzystania z niego będzie trzeba trochę poczekać.

podobne treści