internetnews

Dziesięciolatek otrzymał 10 tysięcy dolarów za odkrycie luki w Instagramie

Niektóre dzieci pieczołowicie zbierają kieszonkowe. Inne dochodzą do wniosku, że lepszym sposobem na zdobycie pieniędzy, jest hackowanie Instagrama. Tak jak Jani, dziesięciolatek z Finlandii.

Jani, dziesięcioletni Fin jest technicznie za młody, by legalnie założyć sobie samodzielnie konto w należącym do Facebooka serwisie. Nie jest jednak za młody, by znaleźć w nim poważną lukę, za co został nagrodzony w ramach programu nagradzania hackerów prowadzonego przez firmę. W jego przypadku nagroda wyniosła 10 tysięcy dolarów i została przyznana za odkrycie luki, która pozwalała na kasowanie komentarzy umieszczanych pod zdjęciami, spoza serwisu.

Jak podaje fiński serwis Iltalehti, Jani zauważył lukę w zabezpieczeniach Instagrama na przykładzie komentarzy Justina Biebera. Po odkryciu tego błędu, uczeń fińskiej podstawówki poinformował o nim zespół bezpieczeństwa Instagrama, który w ciągu kilku dni załatał lukę i nagrodził młodego Fina nagrodą w standardowej wysokości.

Jak twierdzi ojciec Janiego, jego syn, wraz ze swoim bratem bliźniakiem, jest coraz lepszy w znajdowaniu luk w oprogramowaniu, jednak wykrycie błędu w Instagramie jest jak do tej pory jego największym osiągnięciem. Ale w sumie przed braćmi jeszcze całe życie.

podobne treści