news

Dzięki żeńszeniowi i szafranowi możesz więcej

Większość afrodyzjaków działa głównie wtedy, gdy wierzymy w ich
skuteczność. Dlatego naukowcy postanowili sprawdzić, które substancje są
naprawdę skuteczne. Autor najnowszej analizy, Massimo Marcone, twierdzi, że to „najdokładniejsze naukowe opracowanie na ten temat, jakie kiedykolwiek powstało”. Jednym z jego celów było przestrzeżenie przed korzystaniem ze środków wątpliwej jakości i pochodzenia oraz farmaceutyków, których działanie uboczne jest znaczne.

Według badań Uniwersytetu Guelph z kanadyjskiego Ontario, funkcje seksualne poprawiają następujące substancje: żeńszeń, szafran i johimbina, alkaloid pozyskiwany z kory drzewa rosnącego w Afryce. Co ważne, korzeń żeńszenia poprawia także pamięć i kondycję, a szafran dodaje sosom obłędnego smaku.

Według osób zapytanych przez badaczy, pożądanie wzmagają: brazylijska roślina muira puama, korzeń rosnącej w Andach rośliny Lepidium meyenii i jedna jedyna rzecz na liście, o której słyszałam, czyli czekolada. Co do czekolady, lekarze wątpią w jej działanie na libido. Przyznają za to, że zawarta w niej fenyloetyloamina podnosi poziom serotoniny i endorfin, więc ogólnie poprawia nastrój. Może to mieć związek z nasileniem odczuwania przyjemności.

Alkohol nie zwiększa popędu, za to obniża potencję. [Gawker, Telegraph]

podobne treści

  • Anonim

    No gdyby jeszcze Azjaci( w szczególności Chińczycy) czytali i przyjmowali do wiadomości takie badania to była by nadzieja , że przestaną wcinać sproszkowane rogi nosorożców i inne jądra tygrysów… Ale nie sądzę żeby się tak stało więc gatunki te w dalszym ciągu będą zagrożone…

  • Anonim

    Dlaczego funkcje seksualne i pożądanie jest pogrubione :P ?