wynalazki

Dzięki Omni Virtuix gracze przyszłości nieźle się napocą przy grach komputerowych

Jak wygląda stereotypowy gracz? Wiadomo – jest pryszczatym facetem z nadwagą. O ile chyba wszyscy zgodzimy się, że stereotyp jest krzywdzący to gadżet Omni Virtuix ma szanse zmienić powszechne postrzeganie graczy.

Omni Virtuix jest uniwersalną bieżnią przystosowaną do tego, by w pełni wykorzystywać możliwości jakie daje Oculus Rift. W połączeniu z tym gadżetem gracz może kontrolować ruchy postaci po prostu idąc w danym kierunku, dzięki czemu otrzymuje się wrażenie pełnej wirtualnej rzeczywistości. Brzmi świetnie, ale biorąc pod uwagę ile trzeba nabiegać się w niektórych grach, Omni Virtuix może być świetnym sposobem na podreperowanie kondycji. Jak na razie Omni Virtuix przetestowano na takich grach jak Crysis Warhead, Team Fortress 2 i Skyrim.

Jak na razie urządzenie jest jeszcze prototypem a zbierane przez nie dane na temat ruchu po prostu zastępują po prostu klawiaturę i myszkę. Dlatego już teraz powinno współpracować z każdą grą ale Virtuix chce jeszcze udoskonalić swój system i wydać SDK, w którym ruchy użytkownika będą przekładane na ruchy postaci jeszcze dokładniej.

Pod koniec maja ma ruszyć kampania na Kickstarterze, dzięki której Virtuix ma nadzieje zebrać środki potrzebne do rozpoczęcia produkcji. Pomysłodawcy szacują, że produkcyjna wersja bieżni Omni Virtuix powinna kosztować od 400 do 600 dolarów.

podobne treści