designnews

Dzięki kierownicy z Transformersów, żaden złodziej nie odjedzie na waszym rowerze

Designerzy i wynalazcy nie ustają w wysiłkach, by przechytrzyć
złodziei rowerów. W tym projekcie zabezpieczenie roweru stanowi kierownica. Nawet, jeśli złodziej poradzi sobie z rozebraniem zrobionego z niej zamka, to nie odjedzie, ponieważ niszcząc zamek… zniszczył kierownicę.

Dodatkowa zaleta pomysłu polega na tym, że nie sposób zapomnieć zabrać
zamka ze sobą. Projekt „sprytna kierownica” zbiera już fundusze na Kickstarterze.

This Bike's Transforming Handlebar Lock Makes it Unridable for Potential Theives

Pomysł jest dziełem studenta Savannah College of Art and Design, Jaryna Millera. Otrzymał on za zadanie stworzenie mocniejszego zamka do roweru. Popytawszy cyklistów, prędko się zorientował, że często zapominają zabrać ze sobą linki do roweru i nie cierpią ciężkich, skomplikowanych zabezpieczeń. Z takim zamkiem mogą najwyżej zapomnieć o zabraniu roweru. [FastCo Design]

podobne treści

 • moos

  „złodziejów” ?

 • Anonim

  „Złodziejów”. Redaktor Anna Piwnicka ma wybitny talent do błędów ortograficznych. Coraz rzadziej zagladam na gizmodo i prawie zawsze trafie na „kwiatki” pani Piwnickiej. Przeciez to jest poziom ortografii na poziomie podstawowki.
  Druga rzecz – prawie kazdy krytyczny (i rzeczwy) komentarz jest usuwany.

 • bLadY

  To nie lekcja ortografii tylko strona dla wyluzowanych geeków którzy w nosie mają literówki.

 • Anonim

  @blady
  rozumiem literowki i nigdy sie nie czepiam (chociaz to imo troche brak szacunku i przed opublikowaniem artykulu moznaby go przeczytac), ale to sa bledy typu „poszlem” czyli analfabetyzm. Tacy ludzie albo nie powinni pisac, albo miec redakcje.