news

Dzięki evoMouse każda płaska powierzchnia stanie się Trackpadem

Integracja technologii z ekranów dotykowych i akcesoriów do wprowadzania
danych do komputerów przyniosła Trackpad, czyli akcesorium do
komputerów działające jak ekran dotykowy. Teraz pojawiła się alternatywa i dla tego
rozwiązania.

EvoMouse to niepozorny kawałek plastiku o zabawnym kształcie, wysyłający w kierunku naszej dłoni dwie wiązki promieni podczerwonych. Śledzą one nasze gesty i zamieniają je na sygnał interpretowany przez komputer jako polecenia. System odczytuje m.in. kliknięcia prawego i lewego klawisza wirtualnej myszki, funkcję przeciągnij i upuść oraz przesuwanie obrazu na ekranie. Obsługuje także funkcję multitouch, pozwalającą na przybliżanie i oddalanie obrazu. EvoMouse potrafi też stworzyć dla ciebie wirtualną klawiaturę.

Urządzenie łączy się z komputerem przez Bluetooth lub USB. Współpracuje z platformami Windows, Blackberry, Symbian i Windows Mobile. Ciągle czekamy jednak na cenę i informację o dacie pojawienia się evoMouse w sklepach. Najpierw ma się znaleźć w sprzedaży w Wielkiej Brytanii. [PocketLint, Gizmag]

podobne treści

  • Łukasz Michliński

    Parę lat temu pojawiła się na rynku virtualna klawiatura działająca na podobnej zasadzie (hyba firmy HAMA). Jakoś do dziś nie widać w użyciu takich urządzeń. Zgadzam się – są mobilne i fajnie wyglądają. Ale gdy wybieram myszkę to bardzo ważne dla mnie jest to, żeby ręka na niej wygodnie leżała. Niestety przy tym urządzeniu trzeba rękę przez większość czasu trzymać w powietrzu. Sądzę, że jest to na dłuższą metę nie wygodne.
    Moim zdaniem tego typu rozwiązania powinny znaleść zastosowania np w hihg endowych tabletach i telefonach (jako urządzenie wbudowane – po podłaczeniu przez np HDMI do większego ekrany będzie można kożystać z telefony jak prawie normalnego komputeraz z virtualną myszką i klawiaturą).

  • snajper16ps

    Wygląda jak piesek mały :]
    Ciekawy gadżet ale nie praktyczny. Cena pewnie też będzie z kosmosu.