portale społecznościowe

Dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły korzystać z Facebooka?

Obecnie przyjemności posiadania profilu na Facebooku powinny zaznawać tylko osoby, które ukończyły 13. lat, co nie przeszkadza milionom smarkaczy korzystać z serwisu po wpisaniu nieprawdziwej daty urodzenia. Portal rozważa więc mniejsze zło – zezwolenie młodszej młodzieży na tworzenie profilów pod warunkiem, że nad procesem będą czuwać ich rodzice.

Jak podaje The Wall Street Journal, administratorzy Facebooka zastanawiają się nad alternatywą wobec obowiązujących, łatwych do ominięcia, sposobów kontrolowania wieku użytkowników. Miałoby to polegać na połączeniu kont osób, które nie obchodziły jeszcze 13. urodzin, z kontami ich rodziców. Dorośli musieliby akceptować zaproszenia do grona znajomych oraz aplikacje, z których dzieci chcą korzystać. Mieliby też być obciążani kosztami płatnych gier i funkcji gier, z których korzysta potomstwo.

Gazeta cytuje też sondaż, w którym 36 procent rodziców powiedziało, że dzieci dołączyły do Facebooka za ich wiedzą i zgodą. Nawet pomagali pociechom zakładać profil. Jeśli tak się dzieje, być może lepiej, by działo się oficjalnie.

Tymczasem początkujący Internauci, którzy chcą się logować, podając nieprawdziwą datę urodzenia… nadal będą to robić. [The Wall Street Journal, zdjęcie: AHMAD FAIZAL YAHYA/Shutterstock]

podobne treści