newssmartfony

Dwa nowe smartfony Sony – Xperia T2 Ultra i Xperia E1

Sony nie zwalnia tempa. Japońska firma, która nie odpoczywała w trakcie świeżo zakończonych targów CES w Las Vegas, postanowiła uraczyć nas garścią kolejnych nowości i zaprezentowała światu dwa kolejne smartfony z jakże bogatej serii Xperia – Xperia T2 Ultra i Xperia E1.

O ile pierwszą ze słuchawek chyba możemy uznać za dość typową, sporą rozmiarowo słuchawkę z górnej półki cenowo-sprzętowej, o tyle druga – Xperia E1 – jawi nam się raczej jako urządzenie mogące stanowić pewnego rodzaju alternatywę dla mniej uniwersalnych gadżetów muzycznych Sony. Stąd też między innymi obecność w jego wyposażeniu zestawu głośników 100 Db wspieranych przez technologię Clear Audio i xLoud.

Mocniejszy i przypuszczalnie droższy z obydwu smartfonów, Sony Xperia T2 Ultra dysponuje dużym, 6-calowym wyświetlaczem Mobile Bravia Engine 2 o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, mocny, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1,4 GHz, 1 gigabajtem RAM-u, 3000 mAh baterią, 13-megapikselową kamerą oraz 8 GB-tami standardowej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej o 32 GB-ty dzięki obecności slotu kart microSD).

Xperia T2 Ultra to wiodący produkt w swojej kategorii sprzętowej z uwagi na doskonałą kombinację technologii odpowiadających za obsługę wyświetlacza oraz kamery. Smartfon oferuje rozrywkę w trakcie zabawy z dużym ekranem w połączeniu z niebywale poręczną obudowy i wspaniałym stosunkiem jakości do ceny urządzenia

W specyfikacji smartfona Xperia E1 znajdziemy zaś mniejszy, 4-calowy wyświetla o rozdzielczości 800 na 480 pikseli (WVGA), słabszy, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200, 512 megabajtów RAM-u, 1700 mAh baterię oraz 4 GB pamięci. Każdy nabywca słuchawki otrzyma bezłpatny, 30-dniowy dostęp do serwisu Sony Entertainment Network, który pozwoli w pełni wykorzystać jej wszelkie muzyczne atrybuty.

Obydwa smartfony ukażą się na rynku w wariantach z jednym i dwoma slotami na karty SIM. Niestety na razie nie znamy daty ich oficjalnej, polskiej premiery oraz ewentualnej ceny. Zobaczcie jak prezentują się w oficjalnych materiałach wideo Sony:

Źródło: Engadget.com

podobne treści