news

Dwa nowe modele iPhone

„The Wall Street Journal” donosi, że powstaje druga wersja iPhone’a, działająca na technologii CDMA, którą posługują się amerykańscy operatorzy komórkowi Verizon i Sprint. Telefon z CDMA będzie produkowany przez Pegatron, podczas gdy pierwsza wersja, model z GSM, nadal powstaje w Hon Ha. Zatem iPhone może być dostępny w obu rodzajach sieci w USA.

Nowe telefony będą podobne do siebie, ale cieńsze od starszych wersji. Kiedy się pojawią? Jak pisze WSJ, „Pegatron powinien zacząć produkcję we wrześniu, lecz nie wiadomo jeszcze, kiedy Apple zacznie sprzedawać nowy model.” Premiery sprzętu Apple zazwyczaj odbywają się w lecie, a tu jesień? Jako wytłumaczenie podano „dłuższy niż oczekiwano czas przystosowania sprzętu do sieci Verizon”.

Wiadomość nie jest potwierdzona, ale jeśli okaże się prawdziwa, oznacza koniec monopolu AT&T na iPhone w USA. Część z 90 milionów klientów Verizon mogłaby wybrać właśnie iPhone. Czyli dokona się rewolucja na rynku. W Polsce sieć GSM, do której dostosowany jest iPhone, to standard. Zatem tak czy inaczej, rewolucja tylko za Oceanem. [WSJ]

podobne treści