newssmartfony

Dwa nowe BlackBerry w lecie

RIM zapowiada, że już w sierpniu w ofercie firmy znajdą się dwa nowe modele smartphone’ów BlackBerry. Skąpi przy tym szczegółów, choć krążą pogłoski, że jeden z aparatów będzie miał wysuwaną klawiaturę.

Kierownictwo firmy z Toronto nie miało powodów do radości po publikacji bilansu kwartalnego. W pierwszych trzech miesiącach tego roku RIM sprzedał 11,2 miliona telefonów. Przychody były o 24 procent większe niż w tym samym okresie zeszłego roku. Niedawno sprzedano także BlackBerry numer 100.000.000. Firma liczyła jednak na znacznie większy wzrost sprzedaży. Akcje spółki spadły wkrótce po publikacji danych.

System BlackBerry OS 6.0 zapowiadany jest „przed wrześniem”, a telefony zobaczymy prędzej. Jednak kontratak wydaje się spóźniony. Czy BlackBerry wprowadzi na rynek produkt na miarę iPhone’a 4 i Droida X? Wydaje się o tym przekonany prezes RIM, Jim Balsille, który powiedział wczoraj, że „Szczęki wam opadną, gdy zobaczycie, jak nowe smartphony BB rzucają konkurencję na kolana”. Trzymamy szczęki w pogotowiu, Jim! [Kat Hannaford/giz, FT, Electronista,BusinessInsider]

podobne treści