newssmartfony

Dwa nowe, 6-calowe smartfony Nokii z serii Lumia

A więc jednak. Zgodnie z przewidywaniami większości mediów branżowych, Nokia zaprezentowała dziś dwa nowe smartfony z flagowej serii Lumia. Oto garść informacji na temat świeżutkich, 6-calowych modeli o mało zagadkowych kryptonimach 1320 i 1520.

Nie da się ukryć, że premiera zarówno jednej, jak i drugiej słuchawki Finów nie stanowi dla nas w zasadzie żadnej niespodzianki. Po zeszłotygodniowej aktualizacji Windowsa Phone 8, która wyposażyła go w możliwość obsługi sporych, 5 bądź 6-calowych ekranów Full HD, w mediach zaroiło się od spekulacji na temat rzekomo zbliżającej się premiery dwóch hybrydowych smartfonów Nokii. Dziś wiemy już, ze plotki te ostatecznie znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Dokładnie tak, jak wynikało to z najróżniejszych przecieków – mocniejszą z nowych słuchawek Finów jest oczywiście Lumia 1520. Smartfon wyposażono w duży, 6-calowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, potężny czterordzeniowy procesor Qualcommu: Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,2 GHz, moduł LTE, 3400 mAh baterię oraz naprawdę dobrą, 20-megapikselową kamerę PureView. Urządzenie będzie można nabyć za około 750-800 dolarów.

Druga ze słuchawek, Lumia 1320 stanowi swego rodzaju gorszą sprzętowo kopię modelu 1520 i początkowo ukaże się wyłącznie na kilku rynkach w Azji. Głównym atutem smartfona będzie bez wątpienia jego w miarę przystępna cena, która powinna zakręcić się w okolicach 350 dolarów. Obydwa urządzenia prawdopodobnie trafią do sklepów jeszcze przed końcem tego roku.

podobne treści