news

Dużo nowości w Google+

Google+ wprowadza kolejne nowości. Ripples, graficzne przedstawienie rozchodzenia się twoich postów, What’s Hot, czyli wybór najgorętszych wiadomości z Google+ i dużo opcji edycji zdjęć – te funkcje wkrótce pojawią się na waszych profilach.

Ripples to usługa pozwalająca na śledzenie rozprzestrzeniania się publicznych postów na Google+. Przykład: post Dalajlamy. Wykorzystując kręgi i strzałki można łatwo zobrazować dzielenie się tym postem przez inne osoby. Tutaj widać, że do rozchodzenia się tego postu przyczynił się bardzo Vic Gundotra z Google. Ripples pojawią się niedługo w Google+.

What’s Hot nie pozwoli na to, aby jakikolwiek ciekawy post na Google+ cię ominął. W What’s Hot zobaczycie najgorętsze i polecane publiczne posty różnych użytkowników Google+. Nowe opcje edycji zdjęć są zaczerpnięte z Picnika i pozwolą na edytowanie zdjęć, które zostały już wrzucone do serwisu. Nie spodziewajmy się możliwości Photoshopa, ale liczba funkcji jest zupełnie wystarczająca. Zauważcie, że Facebook nadal nie oferuje edycji zdjęć.

Tempo zmian w Google+ jest naprawdę przytłaczające, ale Google musi robić wszystko, aby ratować i promować swoją usługę, która znika w cieniu Facebooka. [Google]

podobne treści