film

Duncan Jones całkowicie poświęca się Warcraftowi i odpuszcza pracę nad biografią Iana Fleminga

Jako, że prace produkcyjne Legendary Pictures rozpoczynają się zaraz po nowym roku, reżyser Duncan Jones został zmuszony do odejścia z pracy nad nadchodzącą biografią twórcy postaci Jamesa Bonda o tytule Fleming. Jones chciał wyreżyserować ten projekt, jednak konflikty w harmonogramie stały się przeszkodą nie do pokonania. Twórcy nie będą czekali dwa lata na ukończenie przez reżysera Warcrafta, który wejdzie do kin dopiero 18 grudnia 2015 roku.

Poza Colinem Farrellem (który niedawno rozmawiał na temat Warcrafta z IGN) z produkcją Legendary Pictures łączona jest też Paula Patton (Mission Impossible: Ghost Protocol). Reżyserem filmu jest Duncan Jones (Kod Nieśmiertelności, Moon), a scenariuszem zajmują się Charles Leavitt (K-Pax, Krwawy Diament) i Chris Metzen (pisał historie Diablo, Diablo 3 oraz obu części StarCraft). Dodatkowo wiadomo też, że film będzie się skupiał na historii z oryginalnych strategii czasu rzeczywistego o tym samym tytule, czyli na konflikcie pomiędzy Durotanem a Anduinem Lotharem, bohaterami odpowiednio orczej i ludzkiej rasy. Datą światowej premiery jednego z najbardziej oczekiwanych filmów związanych z tematyką gier komputerowych, Warcraft, będzie piątek, 18 grudnia 2015 roku.

Fleming oparty jest na biografii spisanej przez Andrew Lycett’a, a film ma pokazywać życie autora jako faktycznego międzynarodowego szpiega, co pomogło Ianowi Flemingowi w napisaniu książek o Jamesie Bondzie. Producentami filmu są członkowie K5 International, Oliver Simon i Daniel Baur. Producenci szukają nowego reżysera, który będzie mógł rozpocząć produkcję i castingi w przyszłym roku.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści