internetWiadomości promowanewtf

Drukowany magazynek: kolejny krok w kierunku broni drukowanej w 3D

Drukarki 3D wykorzystać można do wydrukowania praktycznie każdego przedmiotu. Tylko kwestią czasu było, aż ktoś wpadnie na pomysł, by za ich pomocą drukować broń.

Defense Distributed to grupa amerykańskich zapaleńców, którzy przeciwni są wszelkim ograniczeniom w dostępie do broni. Ostatecznym ich celem jest stworzenie broni, której schematy każdy mógłby ściągnąć z Internetu i samemu wydrukować.

Do jego osiągnięcia jeszcze daleka droga, na razie Defense Distributed skupiło się na pokrzyżowaniu szyków tym Amerykanom, którzy domagają się ograniczenia dostępu do magazynków karabinowych zawierających więcej niż dziesięć naboi – Defense Distributed po prostu umieściło w sieci plany magazynku na 30 naboi, który można wydrukować w praktycznie każdej drukarce 3D.

Magazynek ich projektu pasuje do karabinu AR-15 (wojskowe oznaczenie M16), wykonany jest jednak z plastyku, co ogranicza jego żywotność do wystrzelenia około 100 naboi. Testy wykazały, że po tym czasie magazynek zaczyna się już lekko topić. W chwili obecnej nie można też po prostu wydrukować magazynku, wypełnić go amunicją i załadować do broni. Należy najpierw wyszlifować każdą z wydrukowanych części i złożyć magazynek w całość, jest to jednak dowód na to, że nie należy ignorować możliwości technologii druku 3D.

Na swojej stronie internetowej Defense Distributed zastanawia się w jaki sposób będą zachowywały się rządy, jeśli będą musiały działać z założeniem, że każdy obywatel w ciągu kilku chwil będzie mógł zdobyć broń (pozostaje pytanie skąd obywatele będą brali amunicję). Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek kiedy ktoś próbuje wydrukować broń. Jednak projekt Defense Distributed jako pierwszy zakłada otwarte dzielenie się jej schematami.

Osobiście bardziej od problemów rządów martwi mnie to, czy to ja nie będę musiał w przyszłości zakładać, że każdy świr już ma wydrukowany karabin maszynowy.

Obraz pochodzi z serwisu Shutterstock

podobne treści