newssztuka

Drukarka przestrzenna wybuduje dom

Drukarki przestrzenne nie pokrywają wszystkiego dookoła tuszem: służą raczej do budowania brył za pomocą materiału w postaci proszku. Zwykle przechowywane są w obudowach, co stanowi pewno ograniczenie. Mieszkaniec Pizy Enrico Dini jest posiadaczem drukarki przestrzennej niezamkniętej w obudowie, co daje jej większe możliwości. Ba! Właściciel planuje za jej pomocą zbudować katedrę.

Jak to sie robi? Najpierw projekt i dokładne wymiary przedmiotu zostają zapisane w programie CAD. Dane przesyłane są z pokrytego pyłem komputera do drukarki, która umieszcza cienką warstwę proszku zawierającego magnezję na poprzedniej warstwie. Następnie materiał pokrywany jest utwardzaczem, Enrico napełnia tonery i proces zaczyna się od nowa. W warsztacie powstaje niewielki budynek.

Podobna drukarka jest kosztowną inwestycją – ostrzegam, w razie gdybyście zamierzali budować za jej pomocą coś w ogródku! Najtańsza, jaką do tej pory znaleźliśmy, MakerBot, kosztuje 750 dolarów, lecz zazwyczaj ceny idą w tysiące. Ale kto wie, w przyszłości…. [Kat Hannaford/giz, Blueprint Magazine, MAKE]

podobne treści

  • anna_wojciechowska85

    Super gadżet, ciekawe kiedy HP będą miały taką funkcję z takimi kartridżami.