news

Druga wojna światowa na zdjęciach zrobionych w kolorze

Niewiele ponad miesiąc temu magazyn In Focus przybliżył nam atmosferę panującą na Starym Kontynencie i najciekawsze zdarzenia sprzed wybuchu drugiej wojny światowej. Tym razem zamiast Adolfa Hitlera opuszczającego swoje więzienie zobaczyć możemy równie unikatowe zdjęcia zrobione w kolorze.

In Focus przygotował całą serię galerii zdjęć pokazujących okres sprzed drugiej wojny światowej oraz samą wojnę. Tym razem możemy na jego łamach podziwiać zdjęcia zrobione w trakcie wojny, lecz w większości przypadków nie na froncie, lecz w fabrykach.

Zadziwiająca jest ilość kobiet pomagających w wojsku w przygotowaniu sprzętu dla żołnierzy – głównie pilotów myśliwców i bombowców. Z drugiej strony, kto jak nie kobiety ubrudzone smarem wychodzi dobrze na zdjęciach.

Wiele z tych zdjęć było oczywiście ustawianych, lecz każde z nich jest prawdziwe – powiedział serwisowi In Focus fotograf Alan Taylor. Polecam wam rzucić okiem na wszystkie 45 zdjęć wybranych z pośród aż 1600 zrobionych około 70 lat temu. [In Focus]

podobne treści