aplikacjenews

Dropbox prezentuję platformę do synchronizacji danych pomiędzy aplikacjami

Dropbox najwyraźniej chce przestać być już tylko Dropboxem. Na swojej pierwszej konferencji dla deweloperów, która odbyła się wczoraj, firma zaprezentowała pierwsze informacje na temat Dropbox Platform, czyli oprogramowania, które pozwoli deweloperom korzystać z możliwości Dropboxa w swoich aplikacjach.

Dropbox Platform ma być narzędziem, które pozwoli deweloperom na synchronizację danych pomiędzy różnymi platformami. Coś na kształt iCloud, z tą różnicą, że nie ma być ograniczone tylko do urządzeń sygnowanych jabłuszkiem. Przykład? Proszę bardzo.

Wyobraźcie sobie, że macie tę samą grę na iPadzie i telefonie z Androidem. Stojąc w korku przeszliście już całkiem sporo na iPadzie, ale później chcielibyście dokończyć ją na Androidzie. Niestety nie ma żadnej usługi, która pozwoliłaby na synchronizację stanu gry pomiędzy tymi dwiema platformami. Jeszcze, ponieważ tę lukę ma wypełnić właśnie Dropbox Platform. Nie jest ona co prawda jeszcze gotowa, ale Dropbox zapowiedział, że deweloperzy mają wkrótce otrzymać do niej dostęp.

podobne treści