gadżety

Drewniany tablet dla raczkującego geeka

Wychowywanie dziecka w myśl zasady, że na telewizję, smartfony i komputery „przyjdzie jeszcze czas” jest skazane na porażkę, chyba że przeprowadzimy się na odludzie i sami z wszystkich nowoczesnych technologii zrezygnujemy. Lepiej więc pogodzić się z tym, że nasze potomstwo dorasta w świecie mobilnej elektroniki i kupić pierwszy tablet. Drewniany.

Tinker ma procesor, pamięć, aparat fotograficzny, akumulator i antenkę wi-fi. Wszystko z drewna, więc rolę systemu operacyjnego pełni… dziecko! To zabawka dla maluchów w wieku przedszkolnym, która ma uczyć, jak działa tablet i podobne urządzenia. Elementy należy złożyć tak, by pasowały do „obudowy”, podobnie jak składamy zwierzęta czy figury geometryczne w innych zabawkach dla maluchów.

Z drugiej strony znajduje się „ekran dotykowy”, który tak naprawdę jest ścieralną tablicą do rysowania. Ponadto trzymają się go magnesy, więc możemy do niego przyklejać obrazki oznaczające „aplikacje” w naszym tablecie.

Pomysłodawcy tabletu Tinker zwrócili się po fundusze do społeczności Kickstartera. Zbierają 15 tysięcy dolarów na rozkręcenie produkcji zabawki. Obiecują tablet każdemu, kto poprze ich projekt kwotą przynajmniej 50 dolarów. Za 100 dolarów będą wysyłać zabawkę z zestawem magnesów i koszulką.

Kwota wydaje się nieco wygórowana jak na zabawkę, która tylko oddali w czasie chwilę, gdy dziecko zacznie domagać się własnego, prawdziwego tabletu.


[Gizmag, Kickstarter]

podobne treści