fotonews

Dotykowy ekran w Bloggie

Kręcenie świetnie wyglądających filmów Full HD i wykonywanie cyfrowych zdjęć nowym aparatem Bloggie jest naprawdę dziecinnie łatwe. Nowy model radykalnie różni się od swoich poprzedników. Smukła, zaokrąglona obudowa i wykończenie aluminium nadają mu bardzo atrakcyjny wygląd. Aparat HD to również wspaniałe, „zintegrowane” rozwiązanie do rejestracji i prezentacji niepowtarzalnych chwil z życia.
  
Dostępne w kolorze srebrnym, czarnym i różowym aparaty Bloggie z ekranem dotykowym stylowo prezentują się na jednodniowej wycieczce, weekendowym wypadzie czy całonocnej zabawie.
Linia urządzenia jest zdominowana przez duży, jasny ekran dotykowy LCD 7,6 cm (3″), doskonały do wyświetlania zdjęć i filmów. W ich wygodnym oglądaniu pomaga nowy, efektowny system obsługi, oparty na intuicyjnej zasadzie „dotknij i zrób zdjęcie”.
Obsługa urządzenia nie stanowi najmniejszej trudności i jest w pełni zautomatyzowana. Użytkownik może nawet wykonywać zdjęcia, nie przerywając filmowania.
Rejestrację żywych filmów Full HD i szczegółowych fotografii umożliwia przetwornik Exmor CMOS o dużej czułości. Jakość obrazu poprawia ponadto jasny, wysokiej jakości obiektyw o maksymalnym otworze względnym przysłony F2,8. Obraz jest dzięki niemu czysty i odznacza się niskim poziomem szumów nawet przy zdjęciach w pomieszczeniach czy w pochmurny dzień.
Obiektyw Bloggie z ekranem dotykowym jest wyposażony w automatykę ostrości. Oprócz funkcji szerokiego kąta, użytkownik ma do dyspozycji nowy, automatyczny tryb makro, który umożliwia ostre ujmowanie obiektów z odległości zaledwie 10 cm. Tryb ten sprawdzi się przy fotografowaniu niezapomnianego dania w restauracji czy pięknego kwiatu napotkanego na wakacjach.
 
Bloggie nagrywa także pełne, 360-stopniowe panoramy. Aby uwiecznić na filmie lub na zdjęciu wszystko dookoła siebie, wystarczy po prostu nałożyć dostarczany w komplecie adapter obiektywu. Filmy kręcone w trybie 360 Video mają teraz dwa razy wyższą rozdzielczość niż poprzednich modelach Bloggie, a dzięki procesorowi Exmor CMOS poprawia się również ich światłoczułość. Można też wybrać tryb „zdjęć w stylu dowolnym”, pozwalający na kręcenie filmów w układzie poziomym i pionowym.
Mimo małych wymiarów aparat Bloggie jest wyposażony w 8 GB wewnętrznej pamięci na niemal 4 godziny filmu HD (w trybie 1280 x 720 / 30p). (Maksymalny czas ciągłego nagrywania: do 29 min).
Po zakończeniu zdjęć przychodzi pora na przesłanie fotografii i filmów do Internetu. Jest to obecnie wyjątkowo łatwe. Dzięki wysuwanemu złączu USB, Bloggie błyskawicznie podłącza się do każdego komputera, aby przy okazji podładować akumulator. Nie trzeba pamiętać o kablach ani dysku CD ROM z oprogramowaniem: podłączenie urządzenia powoduje automatyczne uruchomienie wbudowanego oprogramowania do prezentacji.

podobne treści

  • neoqueto

    „Daisy, Daisy, give me your answer, do. I’m half crazy, all for the love of you. It won’t be a stylish marriage. I can’t afford a carriage. But you’ll look sweet upon the seat of a bicycle built for two”