internet

Dotcom daje 10 tysięcy euro za złamanie zabezpieczeń Mega

Po tym jak ekipa Mega błyskawicznie zablokowała działanie strony Mega-Search.me, która od środy indeksowała część plików znajdujących się w serwisie, Dotcom najwyraźniej doszedł do wniosku, że bezpieczeństwo usługi może nie być aż tak wysokie jakby się wydawało. Dlatego ogłosił dziś, że każdy, kto złamie zabezpieczenia serwisu (i zgłosi to administracji), może liczyć na nagrodę. A nagrodą jest, bagatela, 10 tysięcy euro.

Nagroda pieniężna ma oczywiście zachęcić utalentowane jednostki do tego, by zamiast wykorzystywać znalezione przez siebie luki w zabezpieczeniach, zgłosić to serwisowi, który będzie mógł załatać dziurę. Tego typu nagrody nie są niczym niezwykłym i wiele firm technologicznych stosuje podobne rozwiązania.

 

Zablokowana wczoraj wyszukiwarka co prawda nie naruszała bezpośrednio zabezpieczeń serwisu, ale opierając się na plikach publicznie udostępnionych przez użytkowników Mega, zamieniała serwis w miejsce służące do jawnego dzielenia się plikami. A to oczywiście nie jest na rękę Dotcomowi, który nie chce powtórki z zeszłego roku. Odcięcie Mega-Search.me od dostępu do serwisu spowodowało, że, przynajmniej na tym froncie, Mega ma spokój.

podobne treści