wtf

Dostawca Huawei karze swoich pracowników za kupno iPhone’ów

 

Konsekwencje aresztowania CFO Huawei jeszcze się w pełni nie objawiły, ale już poczuli je pracownicy firmy Menpad, którzy będą karani grzywną za zakup iPhone’a.

Huawei nie jest zadowolone z powodu zatrzymania Meng Wanzhou. I tego nie ukrywa. Na przykład rozsyłając do swoich ponad 2 tysięcy podwykonawców wiadomości otwarcie krytykujące działania USA. Niektórzy z nich wzięli sobie je do serca i postanowili pokazać Huawei swoje wsparcie.

Tak jak firma Menpad z Shenzhen, która jest jednym z głównych dostawców ekranów LCD dla Huawei. Jej szefostwo doszło do wniosku, że w ramach narodowej solidarności nałoży karę na każdego ze swoich pracowników, który przyłapany zostanie na kupnie iPhone’a. Kara ta ma wynieść równowartość ceny, za jaką kupiono dane urządzenie. Jednocześnie firma zobowiązała się dopłacić swoim pracownikom 15 procent ceny każdego kupionego przez nich urządzenia Huawei lub ZTE, kolejnej chińskiej firmy, która oskarżana jest przez władze USA o łamanie sankcji przeciw Iranowi.

Oczywiście Apple nie jest odpowiedzialne za to, że CTO Huawei została aresztowana, ale wprowadzenie zakazu kupowania przez pracowników iPhone’ów pokazuje, że cała sprawa odbierana jest w Chinach jako poważny atak na ich producentów elektroniki.

podobne treści