film

Dope, hit festiwalu w Sundance z pierwszym oficjalnym zwiastunem

Jednym z największych zaskoczeń i sukcesów tegorocznego festiwalu w Sundance była produkcja Ricka FamuyiwyDope, która właśnie doczekała się pierwszego oficjalnego zwiastuna. Podobnie, jak rzecz się ma z samym filmem, zapowiedź także jest zdecydowanie nietypowa. Wideo promujące czerwcową premierę z udziałem Zoe KravitzForesta Whitakera do zobaczenia poniżej:

 

Dope opowiada o Malcolmie, którego zdecydowanie nie można zaliczyć do grona rozrywkowych ludzi. Stara się spokojnie, nie zawadzając nikomu, przeżyć w Inglewood w Kalifornii, w niebezpiecznej dzielnicy wypełnionej gangsterami i dilerami narkotyków, przeglądając oferty uniwersytetów, chodząc na rozmowy kwalifikacyjne i podchodząc do przeróżnych testów kompetencji. Jego marzeniem jest pójście na Harvard. Pewnego razu zostaje jednak zaproszony wraz z przyjaciółmi na imprezę, gdzie największą popularnością cieszą się dziwaczne typy i złe wybory.

Obok Zoe Kravitz (Niezgodna, X-Men: Pierwsza klasa) i Foresta Whitakera (Ostatni król Szkocji, Pluton), w produkcji występują także Blake Anderson (Sąsiedzi, serial Workaholics), Quincy Brown (Brotherly Love, Street), Keith Stanfield (PRzechowalnia numer 12, Selma), Tony Revolori (Grand Budapest Hotel, The Perfect Game) i Kiersey Clemons (seriale Austin & Ally oraz Eye Candy). Film wyreżyserowany i napisany przez Ricka Famuyiwę (Brown Sugar, Nasze wielkie rodzine wesele) zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 19 czerwca tego roku. Nie wiadomo, czy któryś z polskich dystrybutorów podejmie się dystrybucji w naszym kraju.

podobne treści