design

Donice do góry nogami dla lokatorów kawalerek

Jeśli brak ci miejsca na ustawienie w mieszkaniu donic z kwiatami, po prostu je zawieś! Do góry nogami będą się prezentować fantastycznie.

Służące właśnie do takiej uprawy doniczki Sky Planter sprzedaje marka Boskke. Nie wszyscy są przekonani, że taki pomysł na domową uprawę jest rozsądny, ale na stronie pomysłodawców doniczek czytamy, że rozwiązanie ma same plusy:

Oszczędzasz przestrzeń – rozejrzyj się po dowolnym wnętrzu, a od razu zobaczysz, że sufit jest najmniej używaną powierzchnią. Czyli najlepszym miejscem na uprawianie roślin bez utrudniania sobie codziennego życia.

 

Oszczędzasz wodę – inne doniczki tracą wiele wody z powodu parowania i wyciekania. Sky Planter ma wyjątkowy zbiorniczek na wodę, który stopniowo umożliwia korzeniom rośliny jej wchłanianie. Z pojemników nic nie cieknie, więc nasze doniczki można używać w pomieszczeniach zamkniętych.

 

Oczyszczasz powietrze – rośliny pochłaniają dwutlenek węgla i toksyny, a uwalniają tlen. Dzięki temu powietrze w naszych domach staje się czystsze, a my czujemy się lepiej, nie mamy kłopotów z koncentracją i wspaniale odpoczywamy.

 

Dbasz o zdrowie – dowiedziono, że rośliny zielone mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. W miejscu pracy rośliny pomagają zachować czujność i wydajność pracy oraz zwalczają stres. Większość osób chce jednak widzieć rośliny przede wszystkim w domach i mieszkaniach.

 

Inaczej spoglądasz na przyrodę – gdy masz Sky Planter, wystarczy spojrzeć w górę, by podziwiać piękno natury.

Same zalety! W tym najważniejsza – wbrew pozorom, woda z kwiatków nie będzie nam kapać na głowę.

Cena jednej doniczki wynosi 18 dolarów. [Boskke]

podobne treści