biznesinternet

Donald Trump ma tysiące domen

Okazuje się, że obecny prezydent USA całkiem dobrze rozumie działanie Internetu. Przynajmniej jeśli chodzi o rejestrowanie domen, które w przyszłości mogłyby stać się pewnym problemem.

Donald Trump może pochwalić się całkiem długą historią rejestrowania domen. Jak wynika z ustaleń dziennikarzy CNNMoney, obecny prezydent USA swoją pierwszą domenę (DonaldjTrump.com) wykupił 20 stycznia 1997 roku. W trakcie swojej kariery biznesowej nie wahał się też zabezpieczać domen odnoszących się bezpośrednio lub pośrednio do jego przedsięwzięć. W rezultacie w ciągu lat zarówno sam Trump, jak i Trump Organization, zebrali na swoim koncie co najmniej 3643 domeny.

Co ciekawe, Trump nie kupował jedynie domen „pozytywnych”, od dawna wykupuje również domeny, które mogą zostać wykorzystane przeciwko niemu. Przykładowo w roku 2009, w którym to uruchamiał usługę Trump Network, Donald Trump nabył domeny „TrumpNetworkFraud.com” oraz „TrumpNetworkPyramidScheme.com”.

Nie inaczej postąpił w przypadku swojej kariery politycznej. Jeszcze zanim ogłosił zamiar zamiar ubiegania się o prezydenturę, wykupił nie tylko takie domeny jak  MakeAmericaGreatAgain.vote i MakeAmericaGreatAgain.us, ale też VoteAgainstTrump.com, TrumpMustGo.com czy NoMoreTrump.com.

Biały Dom nie odniósł się do do pytań CNNMoney dotyczących domen kontrolowanych przez Trumpa, ale zrobiła to rzeczniczka Trump Organization:

„Niestety cyber squatting, publikowanie fałszywych treści oraz wykorzystanie „negatywnych” nazw domen jest poważnym problemem, z którym musi się mierzyć każda duża firma,” stwierdziła Amanda Miller. „Ochronę naszego korporacyjnego wizerunku oraz naszej własności intelektualnej traktujemy bardzo poważnie [a podejmowane przez nas działania] zawierają zabezpieczanie zarówno pozytywnych jak i negatywnych nazw domen oraz podejmowanie zdecydowanych kroków prawnych jeśli jest to konieczne (…).”

Zdjęcie: Flickr/Gage Skidmore

podobne treści