wynalazki

Domowej roboty pojazd opancerzony z wieżyczką sterowaną za pomocą kontrolera z PlayStation

Od prawie dwóch lat syryjscy rebelianci zmagają się z reżymem Baszara al-Assada. Teraz, idąc tropem innych powstańców, postanowili sami zająć się konstrukcją swojego sprzętu. W ten sposób powstał ten pojazd opancerzony, którego wieżyczka kontrolowana jest przy pomocy pada z PlayStation.

Kontroler co prawda nie wygląda na oryginalny, nie wygląda też jakby miał wspierać wibracje znane z padów DualShock, ale strzelec obsługujący wieżyczkę z karabinem maszynowym i tak ma zapewnione silne emocje.

Na nagraniu, które udostępniła rosyjska telewizja RT widać, jak strzelec obraca przy jego pomocy wieżyczkę i przybliża obraz z kamer na niej zamontowanych. Co prawda nie strzela, ale chyba tylko dlatego by oszczędzić amunicję.

Sam pojazd, który z daleka przypomina zardzewiałe stalowe pudło, został nazwany przez rebeliantów Sham II. Zbudowano go na podwoziu samochodu osobowego.

Podczas wojny domowej, która trwa już w tym kraju od marca zeszłego roku, rebelianci starają się wykorzystać na swoją korzyść wszelkie możliwe środki jakie daje współczesna technologia, poczynając od portali społecznościowych a na kontrolerach PlayStation kończąc. Niestety nic nie wskazuje na to, by konflikt miał zakończyć się w najbliższym czasie.

[The Next Web]

podobne treści