design

Domowa toaleta nad przepaścią

Odnawiający apartament na szczycie 15-piętrowego budynku architekci z meksykańskiego biura Hernandez Silva musieli zastanowić się, jak wykorzystać niepotrzebny… szyb. Przeznaczony na drugą windę pion nigdy nie był używany. Padło na zupełnie nieoczekiwane rozwiązanie: wyposażenie toalety w przeszkloną podłogę, pod którą otwiera się otchłań szybu.

Wielka czeluść budzi objawy o bezpieczeństwo nawet u tych, którzy nie mają lęku wysokości. Dlatego szklaną taflę wzmocniono metalowymi prętami. Zapewne ich główne zadanie to dawanie poczucia wzmocnienia konstrukcji, ponieważ szkło samo w sobie jest dosyć mocne

Teraz pojawiają się dwie możliwości: albo goście lokatorów apartamentu będą unikali wizyt w toalecie, albo wręcz przeciwnie – będą odwiedzać gospodarzy pod byle pretekstem, by odbyć emocjonującą wizytę w toalecie.

Co zrobić, gdy odwiedzający będzie odczuwał wielką potrzebę skorzystania z toalety, ale lęk przed otchłanią pod stopami wzbudzi w nim zbyt wielki stres? Wystarczy… zgasić w głębokim szybie światło. Albo narzucić na podłogę dywanik.

This Toilet Is the Perfect Place To Sit When Perched On a Glass Floor Over a 15 Story Shaft

Tutaj zdjęcia całego apartamentu, który zasługuje na uwagę także z innych względów. [Let Me Be Inspired]

podobne treści