design

Dom na saniach sposobem na wypoczynek w Nowej Zelandii

Oszałamiający Półwysep Coromandel w Nowej Zelandii byłby wymarzonym miejscem do postawienia domku w pobliżu plaży, gdyby nie to, że wybrzeże ulega tam ciągłe erozji. Pozostaje zaprojektowanie ruchomego budynku, który w razie potrzeby można przesunąć na saniach poruszających się po piasku. Ot, z małą pomocą traktora.

Wakacyjny domek na saniach został zaprojektowany przez Architektów Crosson Clarke Carnachan dla pięcioosobowej rodziny. Tylko z zewnątrz prezentuje się niepozornie. Wystarczy otworzyć drzwi, a ukazuje się przestronne, nowoczesne i funkcjonalne wnętrze:

Wielki pokój służy jako salon, kuchnia i jadalnia, zaś przestrzeń do spania znajduje się z tyłu, oczywiście z łóżkiem piętrowym dla wszystkich dzieciaków.

A gdy miejsce im się znudzi albo okazuje się, że woda podchodzi zbyt blisko, rodzinka wzywa traktor i się przeprowadza, a właściwie przesuwa. Ciekawe, czy u nas łatwo byłoby uzyskać pozwolenie budowlane na podobny domek wakacyjny. Już chyba lepiej byłoby w razie potrzeby wyjaśniać, że to przyczepa. [Dezeen]

podobne treści