news

Dolby Labs i Philips prezentują: Dolby 3D

Dolby Labs i Philips zapowiedziały pojawienie się nowego, umożliwiającego wyświetlanie trójwymiarowych multimediów w jakości HD, rewolucyjnego zestawu technologii ich autorstwa – Dolby 3D.

Dolby 3D, wedle oficjalnej notki producentów, powstało w celu dostarczenia wysokiej jakości obrazu 3D wszystkim wyposażonym w obsługę tego formatu urządzeniom. Także tym, które nie wymagają od użytkownika wkładania na nos słynnych już okularów. By osiągnąć zakładane przez twórców rezultaty, nowa technologia ma między innymi automatycznie dostosowywać odtwarzane multimedia do różnych rozmiarów ekranów, a także zastępować half-resulotion 3D jego full-resowym odpowiednikiem.

Dolby Labs i Philips chcą też, by trójwymiar w jakości HD, poza trafieniem na stworzone z myślą o nim nowe urządzenia, był też w tak dużym jak tylko to możliwe stopniu kompatybilny ze starszej daty sprzętem 3D.

Jak twierdzą sami prodenci, Dolby 3D zapewnia:

  • Spektakularny, żywy i czysty obraz 3D
  • Pracę na każdym obsługującym trójwymiarowy format telewizorze, laptopie, tablecie lub smartfonie
  • Automatyczną optymalizację treści 3D dla określonych urządzeń i przekątnych ekranu
  • Upgrade half-resolution do full-resolution 3D (W wypadku standardowego – okularowego oraz bez-okularowego trójwymiaru)
  • Możliwość doświadczania świetnej jakości obrazu 3D z właściwie dowolnego miejsca w pomieszczeniu, a nie z jedynie jego maleńkiego fragmentu przed telewizorem.

Cóż – wszystko to brzmi bardzo, ale to bardzo interesująco. Niezwykle ciekawe w jak dużym stopniu (o ile w ogóle) rzeczywistość zweryfikuje odważne zapowiedzi producentów. Jak myślicie?

[dolby, engadget]

podobne treści