internetvideoWiadomości promowane

Dokument na temat broni drukowanej w 3D

Zastanawialiście się kiedyś, która z obecnych wizji przyszłości pokryje się kiedyś z rzeczywistością? Czy nasze wnuki założą kiedyś Zjednoczoną Federację Planet, czy żyć będą w nieustannym chaosie Cyberpunku? Osobiście mam wrażenie, że będzie to raczej ta druga wizja, która spełni się jeszcze za naszego życia. Jednym z jej elementów jest oczywiście broń, którą każdy może wydrukować w domu.

Pionierem w tej dziedzinie jest doskonale znana naszym czytelnikom amerykańska firma o nazwie Defense Distributed, która została założona przez Cody’iego Wilsona, studenta prawa z Teksasu. Niedawno Wilson pochwalił się na Facebooku, że Defense Distributed zostało licencjonowanym producentem broni, dzięki czemu może już legalnie eksperymentować z produkcją komór zamkowych, które w USA są uznawane za niezbędny element broni. W tym kraju wszystkie inne jej elementy można zamówić przez Internet, ale dopiero jeśli połączy się je z komorą zamkową, otrzyma się broń w świetle amerykańskiego prawa.

A Cody Wilson chciałby, żeby każdy mógł ściągnąć z Internetu odpowiedni plik i wydrukować sobie w 3D każdy element broni. Łącznie z komorami zamkowymi. Nie dziwi więc, że nie tylko media związane bezpośrednio z technologią poświęcają projektowi Defense Distributed coraz więcej uwagi.

Tymczasem serwis Motherboard postanowił zrealizować na ten temat krótki film dokumentalny o nazwie Click. Print. Gun, który zadebiutował na YouTube wczoraj. Komentarz pozostawiam Wam.

podobne treści