gadżetynews

Do złamania Google Glass wystarczył kod QR

Nowe urządzenia dają nowe możliwości, choć nie zawsze są to możliwości, z których użytkownicy będą zadowoleni. Nie inaczej będzie w przypadku Google Glass, których zabezpieczenia jeszcze niedawno można było złamać za pomocą zwykłego kodu QR.

Specjalistom od zabezpieczeń z Lookout udało się przejąć kontrolę nad wszystkimi informacjami wysyłanymi za pomocą deweloperskiej wersji Google Glass. Wszystko dzięki specjalnie spreparowanemu kodowi QR, w którym zakodowano polecenie połączenia się z kontrolowanym przez napastnika WiFi. A z tego miejsca już prosta droga do przechwycenia całej komunikacji pomiędzy Google Glass a światem. Ale nie tylko – zespołowi Lookout udało się w ten sposób przejąć zdalną kontrolę nad niektórymi funkcjami urządzenia.

Google zostało poinformowane o luce w zabezpieczeniach Google Glass 16 maja i wygląda na to, że została ona już załatana. Co nie zmienia faktu, że okulary Augmented Reality, które użytkownik z założenia ma nosić prawie cały czas, będą w przyszłości łakomym kąskiem dla wszystkich osób, chcących zdobyć informacje na temat naszego życia.

podobne treści