film

Do światowej premiery pozostało 47 dni. Zapowiedź filmowej adaptacji Hitmana

Za dokładnie 47 dni odbędzie się premiera wyczekiwanej adaptacji serii popularnych gier wideo studia Square EnixHitman: Agent 47. Z tej okazji 20th Century Fox opublikowało nową zapowiedź zbliżającej się premiery opowieści, w której w główną, tytułową rolę wcieli się gwiazda serialu HomelandRupert Friend. Zapowiedź zobaczyć można poniżej:

 

Agent 47 to elitarny zabójca, który został zaprojektowany genetycznie po to, by być idealną maszyną do zabijania i poznać go można tylko po dwóch ostatnich cyfrach wytatuowanego z tyłu głowy kodu kreskowego. Jest kulminacją wieloletnich badań – i czterdziestu sześciu wcześniejszych agentów – co zaowocowało niesamowitą siłą, szybkością, wytrzymałością i inteligencją. Najnowszym celem jest ogromna korporacja, która planuje odkryć jego sekret, by stworzyć armię będącą w stanie pokonać samego 47. Z pomocą pewnej młodej kobiety agent odkrywa swoją przeszłość i staje oko w oko z najgroźniejszym przeciwnikiem.

Obok Ruperta Frienda (HomelandChłopiec w pasiastej piżamie) w Hitman: Agent 47 zagrają Zachary Quinto (Star Trek, serial American Horror Story), Emilio Rivera (ZakładnikBruce Wszechmogący), Hannah Ware (WstydOldboy), Rolf Kanies (UpadekKod Biblii), Thomas Kretschmann (PianistaWanted – Ścigani), Ciaran Hinds (MonachiumKobieta w czerni) oraz Dan Bakkedahl (Gorący towarRyzyko zawodowe).

Premiera przygód zabójczego agenta zaplanowana została na 21 sierpnia tego roku, a w Polsce produkcja zadebiutuje tydzień później. Reżyserem jest debiutant Aleksander Bach, a film stworzył w oparciu o skrypt dostarczony przez Michaela Fincha oraz Skipa Woodsa, którzy pracowali wspólnie nad adaptacją z 2007 roku. Poprzednia kinowa wersja gry, Hitman, zarobiła ponad 100 milionów dolarów na całym świecie, a odtwórcą roli tytułowego zabójcy był Timothy Olyphant. Seria gier Square Enix od powstania sprzedała się w 20 milionach egzemplarzy i jest jedną z najważniejszych wartości intelektualnych firmy, a już w grudniu ukaże się kolejna jej część.

podobne treści