news

Dlaczego Wii sprzedaje się coraz gorzej?

Nintendo odnotowało spadek sprzedaży swojej konsoli o 21 procent, z 25,9
do 20,5 miliona. To nadal niemało, ale dlaczego coraz mniej? Porównanie dotyczy okresu kwiecień 2009 – marzec 2010 z poprzednim rokiem. Sprzedaż konsol DS także w tym czasie spadła, ale mniej – o 12 procent, z 31 do 27 milionów sztuk.

Winą obarczyć można kiepskie gry, jakie debiutowały w minionym roku. Być może ludziom znudziła się Wii. W ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedano o 6 procent mniej gier.

Możliwą przyczyną jest także nasycenie rynku. Osoby, które chciały kupić Wii, już to zrobiły. Po co im druga? Należy także wspomnieć o kryzysie gospodarczym, który odbił się na wszystkich rodzajach wydatków. Tylko że na przykład LG nie przeszkodził w osiąganiu lepszych wyników.

Może to wina braku nowych pomysłów? Ile można grać w kręgle czy tenis na Wii?

Czeka nas premiera 3 DS z lepszą grafiką. To jednak nie wystarczy, by poprawić wyniki sprzedaży. Nintendo musi się wreszcie postarać, ponieważ na rynku nie próżnują inni gracze. Xbox 360 zaprezentuje w tym roku Projekt Natal zaś PlayStation 3 – kontroler PlayStation Move. [Kat Hannaford/giz, Luke Plunkett/kotaku]

podobne treści

  • thejumper320

    wole sobie kupic ps3 albo x’a bo bede te kontrolery lepsze od wii i to nie jest zgapa
    tylko glupi czlowiek poiwe ze to jest zgapa z wii

  • kassa5

    Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka. Natal jest jak najbardziej pomysłem innowacyjnym i nie ma nic wspólnego ze sposobem kontroli wykorzystywanym w wiimocie. Co do PlayStation Move to inspiracja kontrolerami Nintendo jest na tyle widoczna, że nie ma tutaj żadnych wątpliwości.