news

Dlaczego w reklamie burgery wyglądają ładniej?

Ach, to rozczarowanie, gdy kanapka, która na zdjęciu prezentuje się świeżo, soczyście, chrupiąco i zdrowo, okazuje się smutnym kapciem! Przekonujemy się wtedy, że tylko nam trafiła się wybrakowana sztuka i przegryzamy ją z westchnieniem.

Nie każdy! Dario D. odczuwał tak silny dysonans poznawczy, za każdym razem, gdy dostawał smutnego burgera, że postanowił sprawdzić, jak prezentują się prawdziwe kanapki przy tych z reklamy. Porównanie zamieścił na blogu:

#!#photo2#!#
#!#photo3#!#
#!#photo4#!#

Widać czarno na białym, że przeciętny posiłek z fast foodu odbiega od ideału z reklamy. Najwyraźniej tylko do fotografii układa się pieczołowicie każdy listek i używa dużych bułek. Cóż, musimy się z tym pogodzić, ponieważ gotowanie w domu też sprawia kłopoty. [Alphaila, Jezebel]

podobne treści

 • krzychos7

  Burgery na reklamach BurgerKing są sztucznymi komputerowymi tworami, to nie są zdjęcia. Wystarczy chociażby zobaczyć że w podobnych kanapkach pomidor/cebula/sałata są identyczne a dodane zostaje coś jeszcze.
  Pozatym jeśli te kanapki z reklam wyglądają zdrowo to radze zweryfikować poglądy, nic co jest idealnie jędrne z pełną barwą nie jest zdrowe są to tak przenaworzone i modyfikowane genetycznie produkty jak tylko to możliwe, przykładem są truskawki, te w marketach wyglądają jak z bajki, wielkie, jędrne, intensywnie czerwone, cóż z tego skoro smakują jak pianka do uszczelniania okien… natomiast te kapciowate małe są najsłodsze i najzdrowsze.

 • truskawka

  przypomina mi się film ‚Upadek’…

 • Anonim

  @truskawka

  Świetny film.

 • stachurka

  Jest kobieta artysta fotograf która wykonuje takie reklamy a burgery z tych reklam naszpikowane są wykałaczkami i klejem aby dobrze były ustawione żeby wyśmienicie wyglądać.