news

Dlaczego w kasynach w Las Vegas dywany muszą być takie paskudne?

Coś tak kiczowatego nie mogło powstać przez przypadek. Stworzenie dywanów będących kwintesencją złego gustu wymaga dodatkowego wysiłku. To celowe działanie, a chodzi oczywiście o pieniądze.

The Ugly Carpets of Vegas are Hideously Clever Social Engineering at Work

Fotograf Chris Maluszynski uwiecznił wiele dywanów w kasynach Las Vegas i urządził wystawę, na której można je „podziwiać”. Chylimy czoła i zdejmujemy czapki z głów przed jego wytrzymałością. W końcu byle kto nie wytrzymałby w podobnie urządzonym wnętrzu bez znieczulenia się podwójną wódką martini.

Do rzeczy! Istnieją trzy teorie wyjaśniające ohydztwo dywanów w kasynach, do tego trzy wcale nie wykluczają się nawzajem:

1. Wersja „na chłopski rozum”: Hazardziści odwracają wzrok od paskudnych dywanów, gdy tylko zdarzy im się na nie spojrzeć. Dzięki temu więcej czasu spędzają skupieni na grze.

2. Wersja naukowa: Jak twierdzi Dave Schwartz, dziekan Wydziału Studiów nad Hazardem* na Uniwersytecie w Las Vegas, różne badania dowodzą, że barwne dywany kojarzą się z kasynami. Stanowią element „kasynowej kultury”, tak jak landrynkowe sukienki i pseudoekskluzywne drinki. Goście kasyna odnoszą wrażenie, że znajdują się w jaskini rozpusty i wydają więcej. Dokładnie, jak kiczowate barwy wpływają na rozrzutność, nie wiemy. Z pewnością stanowi to temat pewnej rozprawy habilitacyjnej, której nie sposób tu przytoczyć.

3. Wersja insiderska: Goście nie dostrzegają na wzorzystych dywanach żetonów, które im upadły. Pracownicy kasyna mogą je potem pozbierać i mają dodatkowe źródło zarobku.

The Ugly Carpets of Vegas are Hideously Clever Social Engineering at Work

[Sam Biddle/giz, Wired via Core77]

* Owszem, istnieje taki wydział.

podobne treści

  • Anonim

    4. Na takich pstrokatych dywanach nie widac brudu, plam i innych syfów.

  • ToWeLiE

    jak w wagonach pkp :)

  • Test

    Test