news

Dlaczego Niemcy obrzucają domy rodaków jajkami?

W miniony weekend kilka domów w Essen zostało potraktowanych jajkami. To niektórzy ziomkowie strzegących swojej prywatności Niemców zapragnęli wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji zamazania zdjęć domów na Google Street View. Przypomnijmy, że z powodu kampanii obrońców prywatności, aż 240 tysięcy budynków na zdjęciach niemieckiego Street View wygląda teraz jak mama bez rutinoscorbinu.

Deutsche Welle podaje, że wandale uzbrojeni w jajka wybrali sobie na cel mieszkańców dzielnicy Bergerhausen, których domy są na Street View „utajnione”. Fanów Google jeszcze nie złapano, ale firma zdążyła już wydąć oświadczenie, w którym „kategorycznie się odcina” od tych wybryków. Lena Wagner, rzecznik Google w Niemczech, powiedziała też: „Udostępniliśmy ludziom możliwość rozmazania zdjęcia domu i szanujemy ich decyzje. Osoby, które chcą skorzystać z funkcji, powinny to zrobić.”

Ale jeśli dostaną jajkiem – to nie wina Google!

Skąd pewność, że chodziło o Street View? Cóż, wandale przyklejali do skrzynek pocztowych ofiar napis „Google’s cool”, co daje powody, by przypuszczać, że poszło o rozmazane zdjęcia. [Deutsche Welle, Search Engine Land, Business Insider, zdjęcie: dfinnecy]

podobne treści

  • ktoosiu

    news nieprawdziwy, wszyscy wiedzą że to ma coś wspólnego z angry birds:)

  • notabigm

    2 zdanie w 1 paragrafie jest chyba przekombinowane ;)