film

Disney wyciąga wtyczkę. Trzeci Tron jednak nie powstanie

Przynajmniej nie na razie i nie w najbliższych kilku latach. Disney postanowił, że w napakowanej projektami przyszłości nie znajdzie się miejsce na kontynuację filmu z 2010 roku (i jego oryginału z lat osiemdziesiątych). Informację taką dostały osoby zaangażowane w produkcję w miniony piątek, a w wiadomości studio poinformowało, że produkcja Tron 3 zostaje wstrzymana, pomimo popularności serii, której najnowsza część, Tron: Dziedzictwo, zarobiła blisko 400 milionów dolarów.

Nigdy nie daliśmy produkcji zielonego światła, jednak projekt był w przygotowaniu przez dłuższy czas. Na pierwszym planie pojawiły się jednak inne produkcje, Tron 3 przesuwał się coraz dalej i zaczęliśmy zastanawiać się „Gdzie znajdzie się miejsce?”. Trzeba przyznać, że to dosyć spora inwestycja, kiedy nie wie się nawet, w jakim czasie film ujrzy światło dzienne.

Disney planował zrobienie trzeciej części Tron na tym samym pułapie budżetowym – około 170 milionów dolarów. Na potrzeby produkcji mieli powrócić Garrett HedlundOlivia Wilde, a już w październiku tego roku w kanadyjskim Vancouver miały rozpocząć się wstępne zdjęcia. Jako reżysera ponownie wybrano Josepha Kosinskiego.

Nic dziwnego, że hollywoodzki gigant nie znalazł miejsca w swoich planach. Na horyzoncie widnieją, między innymi, Księga dżungli, nowi Piraci z KaraibówPiękna i BestiaDumbo czy Alicja w krainie czarów. Nie wspominając nawet o potężnych projektach należących do Disneya firm – PixarLucasfilm Marvel.

podobne treści