film

Disney planuje kontynuację Czarownicy

Disney powoli przymierza się do stworzenia sequela Czarownicy z 2014 roku. Nie jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że film zarobił na świecie ponad 758 milionów dolarów. Studio już zatrudniło Lindę Woolverton, autorkę scenariusza do pierwszego filmu i będzie pracowała nad skryptem do kontynuacji. W produkcji – planowo – ma ponownie zagrać zdobywczyni Oscara, Angelina Jolie, lecz na tą chwilę jej udział nie jest jeszcze potwierdzony.

Film był jednym z najbardziej oczekiwanych filmów ubiegłego roku. Czarownica była spin-offem Śpiącej królewny, kultowej bajki, w której widz podążał śladami czarnego charakteru. Co spowodowało, że z młodej, pięknej dziewczyny powstała mroczna, żądna zemsty czarownica? Czarownica to opowieść zainspirowana disneyowską postacią, Diaboliną, która w czasie radosnej młodości została zmuszona do obrony swej ojczyzny. Zdrada, której doświadczyła spowodowała, że stała się pałającą nienawiścią czarownicą o sercu z kamienia.

W Czarownicy z 2014 roku grali Angelina Jolie (Przerwana lekcja muzykiOszukana), Elle Fanning (Super 8, Babel), Juno Temple (LovelacePęknięcia), India Eisley (Underworld: PrzebudzenieTajemnica Amy), Sam Riley (ControlBizancjum), Sharlto Copley (ElizjumDystrykt 9), Miranda Richardson (Skaza, seria Harry Potter) i Imelda Saunton (Vera Drake, wspólnie z Mirandą Richardson znana ze swojej roli w Harrym Potterze). Film był debiutem reżyserskim Roberta Stromberga, speca od efektów specjalnych, który w przemyśle filmowym otrzymał dwa Oscary: Najlepsza scenografia w roku 2011 za Alicję w Krainie Czarów oraz rok wcześniej za Avatara. Scenariusz Czarownicy stworzyła Linda Woolverton wespół z Paulem Dini (Batman: Powrót Jokera Maska Batmana).

 

podobne treści