news

Disney: będzie jeszcze więcej filmów w uniwersum Star Wars

Jeśli mało wam było ekscytacji związanych z trwającymi pracami „Star Wars VII„, Disney ma dla was jeszcze ciekawsze informacje – Bob Iger, prezes Disney’a, potwierdził, że firma wyprodukuje także spinoffy serii. W zasadzie prace nad nimi już się rozpoczęły.

Dla wszystkich fanów „Star Wars” najbliższe osiem lat zapowiada się bardzo ciekawie. Szef Disney’a potwierdził, że, poza kolejną trylogią, powstaną także filmy skupiające się na losach poszczególnych bohaterów. Nie stwierdził co prawda, który z nich pierwszy zostanie wzięty przez wytwórnię na tapetę, ale pewnym kandydatem wydaje się być mistrz Yoda. Choć fani nie odmówiliby pójścia do kina na przygody Hana Solo. Albo R2-D2 i C-3PO. Albo Boby Fetta. Albo w gruncie rzeczy każdej postaci, którą właściciele jej wizerunku uznają za wystarczająco wyrazistą, by trzepać na niej kasę.

Generalnie więc pod rządami DisneyaGwiezdne Wojny” przypominać będą trochę uniwersum Marvela – poszczególne postaci będziemy mogli zobaczyć w osobnych filmach poświęconych tylko im, a co jakiś czas połączą swoje siły, by po raz kolejny uratować galaktykę.

W wywiadzie dla CNBC Iger stwierdził także, że dodatkowe filmy nie wpłyną w żaden sposób na spodziewane premiery zapowiedzianego już Epizodu VII, VIII oraz IX a pierwszy ze spinoffów trafi do kin w okolicach roku 2015. Wygląda więc na to, że Moc jest silna w Disney’u. Miejmy nadzieję tylko, że wytwórnia nie przejdzie na jej ciemną stronę.

podobne treści