Wiadomości promowanewynalazki

Diodowa żarówka kontrolowana smartfonem hitem Kickstartera

LIFX to źródło światła kontrolowane za pośrednictwem urządzenia z iOS lub z Androidem. Innymi słowy, LED-owa żarówka włączana smartfonem. Dzięki niej, jeszcze rzadziej będziemy wstawać z kanapy podczas leniwych wieczorów.

Pomysł okazał się sensacją: wystarczyło kilkadziesiąt godzin, by chętni do kupna sfinansowali uruchomienie produkcji LIFX. Strona projektu na serwisie crowdfundingowym Kickstarter pokazuje, że do końca akcji pozostały dwa miesiące, tymczasem już chętnych do kupna żarówki jest kilka tysięcy, a minimalny budżet wynoszący 100 tysięcy dolarów został przekroczony kilkukrotnie.

LIFX będzie kosztować 69 dolarów, co jest ceną bardzo przystępną jak na inteligentną żarówkę. Za pomocą łączności wi-fi źródło światła odbiera od smartfona polecenia dotyczące włączania i wyłączania oraz jasności światła.

Jeszcze kilka informacji i stanie się jasne, dlaczego LIFX spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem. Energooszczędną żarówkę wkręca się jak każdą inną, więc nie ma mowy o skomplikowanym montażu. Źródło światła to także domowa dyskoteka, ponieważ świeci wieloma kolorami i pulsuje w rytmie muzyki.  Łatwo też ustawić włączanie i wyłączenie żarówki o określonej porze, na przykład stopniowe oświetlanie pokoju o poranku.

Aplikacja LIFX będzie do pobrania za darmo z App Store i Google Play, a w dalszej przyszłości mają być dostępne także aplikacje desktopowe na komputery z Windowsem i Linuxem oraz komputery Mac.

Pierwsze egzemplarze LIFX dotrą do zamawiających w marcu 2013 roku. [TechCrunch, Kickstarter]

podobne treści